המזרונאים - כיצד לבחור מזרן?
       
מוקד ארצי: 1800-20-50-60
      דף הבית       אודותינו       מבצעים       כיצד לבחור מזרן?       הסדרה הרפואית       סניפים       צור קשר
 
 
 
מזרנים  »
חדרי שינה  »
מערכות מתכווננות  »
ספות וחצי  »
ספות נוער  »
ספות נוער/אירוח  »
ארונות  »
כריות אורטופדיות  »
 
 
 
   
  
 
 
 
כיצד לבחור מזרן?
 
 
כיצד בוחרים מזרון?
כשליש מחיינו אנו ישנים. שינה נוחה ונטולת הפרעות היא מפתח ליום טוב. מזרון איכותי המעניק לכם את התמיכה הרצויה יאפשר 
שינה בריאה ומזרון רע יביא אותנו לבוקר מותשים, ואפילו ניזוקים. 
 
הולכים לקנות מזרן? לא פשוט! הבעיה היא שאין קניית מזרן כקניית טלוויזיה. ברכישת טלוויזיה כול שעלינו לעשות הוא להצטייד בפרטי הדגם לעשות השוואת מחירים ולהחליט. לא כך לגבי מזרן כי ישנם המון סוגי מזרנים.
תעשיית המזרנים הפכה את בחירתו וקנייתו של המזרן למשהו מורכב הרבה יותר. מגוון המזרנים ושלל הפרסומים מותיר רבים וטובים מבולבלים ואובדי עצות. אז איך נמצא את המזרן שעליו נבלה את לילותינו? אנו ננסה לתת לכם אינפורמציה שתעזור לכם לבחור את המזרון המתאים לכם. 

 
קיימים מספר סוגים של מזרנים:
 
 • מזרני קפיצים – מכילים קפיצים המחוברים בינהם ככרית קפיצים גדולה שחלקם מחוזקים או מבודדים ע"י קורות מפוליאוריטן או מוטבעים בתוך המזרן בכיסים נפרדים ומגיבים באופן אינדיבידואלי למשקל המונח עליהם. עם זאת יש לזכור שאת ההשוואה יש לערוך בין מזרנים המיוצרים על ידי חברות שונות ועם סוגים שונים של קפיצים. מעבר למספר הקפיצים לגודל נתון יש חשיבות גם לסוג הקפיצים קוטרם ואיכותם וכן לעובי וסוג שכבות הריפוד מעל למערכת הקפיצים. כשיש שכבות ריפוד מעל של פוליאוריטן מוקצף, לטקס, ויסקו ג'ייל כשכל חברה מגדירה את השכבות לפי תכנוניה והתחושה הינה שונה לכל אחד ואחד בהתאם למשקל גופו,זוית וצורת השכיבה ורמת הנוחות שאנו מצפים ואוהבים בתחושה שהמזרון מעניק. 
 • פוליאוריטן - מזרנים זולים. שנים רבות היוו את המזרן המועדף עד להופעתם של מזרוני הקפיצים ומזרוני הספוג המתקדמים. 
 • גומי טבעי "לטקס" – מזרן העשוי בטכנולוגיה צפופה. מתוכנן לספוג אנרגיה ורגיש לחום. 
 • ויסקואלסטי - המזרנים הויסקואלסטיים הינם פרי פיתוח של תעשיית החלל האמריקאית. 
 • מזרון משולב - מזרון המשלב בתוכו "סנדביץ" של ספוגים מסוגים מתקדמים. 
 

מה אנו מחפשים למעשה?
 
ראשית ודאו איכות - מזרן טוב צריך לשרוד כ - 10 שנים! 
 
לפני שאנו נרכוש מזרן נוודא שהוא איכותי וישרוד לאורך זמן (8 – 10 שנים לפחות). מזרן טוב חייב להיות בנוי מחומרים איכותיים. למרות שבשנים האחרונות ישנו שיפור מהותי באיכות החומרים והיצור בקרב רוב יצרני המזרנים (לא בקצה התחתון של המחירים) עדיין מוצעים למכירה "מציאות" הגורמות יותר נזק מתועלת ושרידותן לאורך שנים הינה על כן ציפייה מוגזמת. 
 

אלה הדברים העיקריים לבדוק:
 
 • מידה - בחר את הגודל המתאים להרגלי השינה שלך. עם אתה אוהב להתפרס קח לך מיטה גדולה יותר. בכול מקרה רצוי שהמיטה תהיה ארוכה ב10-15 ס"מ מגובהך. קח בחשבון גם את גודל החדר 
 • רכות - ודא שהמזרן רך ונעים בנקודות המגע שלו עם גופך. ודא שהמזרן מאפשר זרימת דם חופשית לאורך שנת לילה. אחרת אתה תסתובב ותסתובב ותקום עייף. 
 • דרגת קושי ותמיכה - רמת הקושי של המזרן חייבת להתאים לכם ולכם בלבד. מזרן רך מידי יצור תופעת ערסל בעוד שמזרון קשה מידי ימנע שקיעה של האגן וחגורת הכתפיים ויגרום לצניחה של חוליות המותן. אם בעודך שוכב על צידך עמוד השדרה שלך ישר (היעזר במישהו) זוהי דרגת הקושי שלך. 
 • מראה – שים לב לצבע הבד ולסוג הבד. עם זאת זכור שהמזרן יהיה מכוסה רוב הזמן.
 • מבנה - מזרנים יקרים מצופים מבד איכותי.
 • שכבת נוחות עליונה עבה יותר
 • שכבות ריפוד איכותיות שיעניקו תמיכה טובה וארוכת שנים.
 • לגבי מזרני קפיצים: קפיצים איכותיים, איזורי תמיכה וספיגה לכתפיים ולאגן הירכיים.
 • תמיכה וחיזוק היקפי של המזרן בגין המנהג לשבת עליו.
 • מזרן איכותי ימנע השפעת שינויי תנוחת שינה של בן/בת הזוג עליכם. מזרן עם קפיצים איכותיים בשילוב שכבות לטקס וויסקו וכן מזרוני לטקס בשילוב ויסקו עושים זאת טוב יותר מאחרים.
 
שינה עמוקה ולא מופרעת זקוקה לטמפרטורת גוף ומזרן מאוזנים. יכולתו של המזרן לא לאגור את חום הגוף ולאפשר לחלקו להתנדף הינם קריטיים. מה עוד שקיימים מחקרים המצביעים על אובדן של כליטר מים מידי לילה בשנתנו. מזרן אוגר חום יהפוך את לילותינו למרחץ של זיעה. אם התעוררתם בלילה שטופי זיעה (ולא מפחד) יכול להיות שגם אתם נפלתם בפח ובחרתם מזרן זול. 
 
משטח - יש להניח את המזרן על משטח קשיח. משטח קפיצים ישנה את תכונות המזרן לכן נסו כבר בחנות את המזרון על משטח דומה למשטח בביתכם. 
 

ישנם הרבה מזרונים איכותיים. איזה מהם מתאים לי?
 
הבחירה היא עכשיו בידך. לאחר שוידאנו את איכות המזרון עלינו לבחור את המזרון האיכותי המתאים ביותר לנו! אך קודם לכן מעט אנטומיה: 
 
 • גופו של אדם אינו בלוק ישר זוויות. 
 • מזרון טוב חייב לתמוך בשקעים ובקימורים גם יחד! 
 • גופו של האדם בשנתו על הצד (זוהי תנוחת השינה המומלצת) הינו עתיר שקעים ובליטות. מזרן טוב חייב למלא את השקעים (מותן ומורד האגן) ובמקביל לאפשר שקיעה מסוימת של הבליטות (חגורת כתפיים ואגן). במצב אופטימאלי שכזה עמוד השדרה לכול אורכו מצוי במצב ניטראלי ועל כן במצב של מנוחה והשתקמות. 

 

נסה לאתר את המזרן שלך כך:
 
בעיקרון על מנת לזהות מזרון מתאים צריך לשכב עליו, לשנות תנוחות שינה, ולהרגישו. אפשרו לבן הזוג או לחבר להתבונן בכם בעודכם שוכבים על צידכם על מנת לוודא שהמזרון אכן מאפשר לעמוד השדרה שלכם מנח ניטראלי לכול אורכו. במידה ומדובר במזרן זוגי יש לבחון אותו כאשר בן או בת הזוג שוכבים לידכם. 
 


היכן לקנות?
 
מזרן לא קונים דרך הטלפון או באינטרנט גם אם המחיר מדהים. קנה רק אצל חנות מקצועית מתמחה המאפשרת לך לנסות בחנות את מירב הדגמים מיצרנים שונים.שים לב שחנויות רבות הינן חנויות השייכות ו/או קשורות ליצרן אחד בלבד ולכן ימליצו לך דווקא על דגמים של יצרן זה ולא בהכרח את שמתאים לך.התייעץ עם המוכר בחנות,סביר להניח שנסיונו יחד עם רצונו שתהייה לקוח מרוצה שלו יהפוך את המלצתו למתאימה לך. 
 

תחזוקה?
 
אחת לשלושה חודשים (או יותר על-פי המלצת היצרן) יש להחליף צד במזרן וכן לסובב אותו ב- 180 מעלות אלא אם כן נוצר לשימוש בצד אחד בלבד. הגן על המזרן מרטיבות. שאב את המזרן ואת המסגרת לעיתים מזומנות. אין לקפל או לכופף את המזרן הימנע מישיבה ממושכת על אותה נקודה במזרן החלף את המזרן כאשר נוצרים בו שקעים / שקע או כאשר מפסיק לתמוך כראוי.
 
מאת ד"ר יצחק בכר - כירופרקטור מומחה לשיקום ופציעות ספורט
 
 
המזרונאים - המומחים לשינה בריאה   |   מוקד ארצי - 1800-20-50-60
סלסלת פירות
המזרונאים בני ברק / רמת גן -
רחוב הלח"י 21
טלפון: 03-6165957/8  
המזרונאים אשדוד - 
רח' האורגים 7 (מתחם טופ סנטר)  
טלפון: 08-8604868
המזרונאים ראשון לציון - 
לח"י 21
טלפון: 03-9445003  
המזרונאים נתניה - 
בקרוב הפתיחה
במשכננו החדש!
       
המזרונאים ב"ש - 
דרך חברון 105 
טלפון: 08-6234028  
המזרונאים חדרה - 
רח' החרות 2 (מתחם האלופים) 
טלפון: 072-2800003
המזרונאים פתח תקווה - 
בן ציון גליס 8 (צומת סגולה) 
טלפון: 03-9131332
המזרונאים ירושלים -
בקרוב הפתיחה
במשכננו החדש!
 
 
 
   
   
   
 
קידום אורגני | קידום אתרים